Według wielu badań rynku przyszłość implantów stomatologicznych wydaje się niezwykle obiecująca, a rynek implantów stomatologicznych powinien szybko rosnąć w najbliższych latach. Jako jeden z najważniejszych patentów w historii stomatologii, implanty stomatologiczne stanowią rozwiązanie absolutnie niezrównane. Zostały zaplanowane i zaprojektowane tak, aby w perfekcyjny sposób zastąpić zęby, a pojawiające się nowe patenty czynią je jeszcze lepszymi i bardziej skutecznymi.
 
Faktem jest, że prawie 70% dorosłych w wieku 35-44 lata ma ubytek co najmniej jednego zęba, a ponad jedna czwarta populacji w wieku powyżej 74 lat w ogóle nie ma zębów. Jest to niezwykle duży potencjalny rynek, więc prawdopodobieństwo wykładniczego wzrostu zapotrzebowania na implanty stomatologiczne jest bardzo wysokie. Istnieje wiele różnych powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na implanty stomatologiczne, dzięki czemu producenci i dystrybutorzy mają więcej pracy niż kiedykolwiek wcześniej. Implanty stomatologiczne są uznawane przez wielu specjalistów za najlepszy wybór i są akceptowane przez zdecydowaną większość pacjentów, którzy ich używają.
 
Innym ważnym powodem, dla którego implanty stomatologiczne powinny zyskiwać na popularności, jest to, że nie wpływają negatywnie na wygląd ich użytkowników. Nie ważne ile masz lat, zawsze chcesz wyglądać zdrowo i młodo, a implanty stomatologiczne wyglądają tak samo, jak idealnie zdrowe zęby, w przeciwieństwie do nieatrakcyjnych alternatyw, takich jak mosty i protezy. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw i tak większość osób wolałoby uniknąć powodowanego przez nie dyskomfortu.
 
Technologia wciąż się rozwija, a implanty stomatologiczne nie są wyjątkiem od tej reguły. Są one opracowywane przez najbardziej wykwalifikowanych specjalistów medycznych i cały czas pojawiają się nowe odkrycia. Wskaźniki powodzenia implantów już są bardzo wysokie i już sam ten fakt powinien skutkować uznaniem wstawiania implantów za preferowaną procedurę. Obecnie wstawianie implantów jest dostępne nawet dla tych, którzy nie mogli z niego skorzystać dziesięć lat temu z powodu zbyt dużego ubytku kości szczęki. Inne możliwości, takie jak natychmiastowe wstawienie implantów po ekstrakcji zębów, które w przeszłości było uważane za niewykonalne, jest obecnie dostępne i można mieć pewność, że stanie się w przyszłości nowym standardem.
 
 Mówiąc o przyszłości implantów stomatologicznych, można śmiało stwierdzić, że nie tylko ten patent wydaje się mieć obiecującą przyszłość i być uważany za doskonałą możliwość dla wszystkich zaangażowanych stron (producentów, lekarzy, dystrybutorów i przede wszystkim - pacjentów), ale implanty stomatologiczne są przyszłością całej stomatologii. Implanty stomatologiczne są stale usprawniane, w związku z czym oczekuje się poprawy wszystkich powiązanych z nimi aspektów. Szybsze zakończenie procedury, krótszy okres rekonwalescencji, zwiększone finansowanie przez firmy ubezpieczeniowe i łatwy dostęp do implantów to cele, które już zostały osiągnięte. Osiągnięcia te prawdopodobnie posłużą za podstawę świetlanej przyszłości branży implantów stomatologicznych i całej stomatologii.